Napisałabym książkę

27 Paźdź

Zapraszam Ewa PanufnikKiedy 4 lata temu ten pomysł zaświtał w mojej głowie – wiedziałam od razu „to jest to”! Jeszcze tego samego dnia, bardzo podekscytowana, zasiadłam do pisania pierwszego posta. Pisałam i pisałam kolejne wpisy, jakbym od dawna czekała, by nadać swoim doświadczeniom oraz różnorakim inspiracjom taką właśnie formę. To była prawdziwa frajda. Przez pierwsze dwa miesiące nie wiedziałam jeszcze, czy i kiedy odważę się ujawnić wpisy szerszej publiczności, ale znowu, w pewnym momencie poczułam, że jestem gotowa podzielić się tym, co dawało mi tyle radości.

I tak „Gdybym Dorosła” – projekt osobistego rozwoju w formie bloga ujrzał światło dzienne.

Feedback przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że rozważania, jak wyglądałoby moje życie, gdybym naprawdę dorosła, inspirują nie tylko mnie, ale i wiele innych kobiet – do brania odpowiedzialności za swoje spełnienie, pasje, marzenia, dążenia i tęsknoty. Moje nieustające odpowiadanie sobie na pytanie: „Co bym zrobiła, gdybym dorosła?” – w miłości, w rodzicielstwie, pracy, komunikacji, przyjaźni, działaniach w świecie, wspierało mnie i wiele kobiet w „dorastaniu” do upragnionej wersji swojego życia. Serce mi rosło, bo inspirowanie i wspieranie innych w sięganiu po swoją wewnętrzną prawdę i pełnię to jedna z najważniejszych części mojej życiowej misji i chyba także życiowy dar. Wierzę po prostu w życie jak najbardziej zgodne z poczuciem wewnętrznej słuszności, płynące z głębi naszego jestestwa i naszych najgłębszych wartości.

Krok po kroku powstał z tych dywagacji całkiem pokaźny zbiór inspiracji, po które mogłam sięgać w trudniejszych chwilach. Na nowo dzięki niemu definiowałam jakie są moje najważniejsze wartości, talenty, co uznaję za sukces, co mnie wspiera, co mnie rozwija, pomaga wziąć życie w swoje ręce i odnaleźć radość na co dzień.

Od dłuższego już czasu moim marzeniem jest nadać im formę książki, w której zawrę najlepsze i najbardziej inspirujące tematy z bloga oraz mnóstwo nowych dorosłych inspiracji. To będzie książka-nie książka, inspirująca, angażująca, zapraszająca, zachęcająca do zastanawiania się nad dorastaniem na różne sposoby. Dająca nadzieję i siłę do realizowania tego, co dla niej najważniejsze każdej kobiecie, która po nią sięgnie.

Przygotowuję się do tego i przygotowuję, gromadzę pomysły, super inspiracje, idee, rysunki, itd., czekając aż wszystko będzie idealnie przygotowane. A tymczasem na ostatnim PROGRESSteronie trafiłam na warsztat Marty Waszczuk, która podzieliła się bardzo przydatnymi doświadczeniami wyniesionymi z procesu pisania książki „Mamy, wracamy”. Przemówił do mnie szczególnie bardzo zabójczy dla wszelkich zamierzeń mit: „Zacznę, gdy będę gotowa”. Wiara w niego może doprowadzić do tego, że nigdy nie zaczniemy naszej książki czy spełniania jakiegoś naszego marzenia. Według Marty Waszczuk, potrzebna jest decyzja/zobowiązanie: „Zaczynam pisać książkę”, odwaga, żeby to zrobić, a potem już w trakcie pisania będziemy zdobywać kolejne umiejętność związane z doprowadzeniem książki/marzenia do pomyślnej realizacji. Paradoksalnie, bycie naprawdę gotowym może się zatem pojawić dopiero po napisaniu książki. A więc podejmuję decyzję: zaczynam pisać wymarzoną książkę!

I tak oto, z okazji 4 urodzin bloga, oprócz ogromnych, z serca podziękowań za tę wspólną podróż, mam dla Was prezent oraz wyjątkową i atrakcyjną propozycję.

W urodzinowym prezencie mam dla Was do pobrania e-book:

10 najważniejszych i najbardziej wspierających dla mnie postów z 4 lat bloga „Gdybym Dorosła”.

A wydanie książki możesz wesprzeć tak:

Przez następny tydzień, do 4 listopada, będziesz mogła wykupić wszystkie moje kursy online w pakiecie w Wirtualnej Dojrzewalni za niezwykle atrakcyjną cenę – 99 zł zamiast 505 zł.

Zebrane fundusze pozwolą mi spełnić marzenie i zająć się publikacją i drukiem książki „Gdybym dorosła”:-)

Kurs „Gdybym Dorosła” (cena regularna – 195 zł)

Kurs „Większe Życie” (cena regularna – 145 zł)

Kurs „Ambasadorzy Empatii” (cena regularna – 165 zł)

Razem: 99 zł zamiast 505 zł – oszczędzasz ponad 400 zł

Możliwość zakupu urodzinowego pakietu kursów znajdziesz tutaj:

http://www.dojrzewalnia.pl/wirtualna_dojrzewalnia/programy/tydzien_dorastania_z_gdybym_dorosla.html

Dostęp do wszystkich kursów masz przez rok.

Kurs online „Gdybym Dorosła” – to projekt rozwojowy dla gotowych na zmiany i przejęcie steru swojego życia kobiet, którego celem jest odzyskanie poczucia mocy, sensu i satysfakcji, otworzenie się na radość, docenienie siebie, mocne stanięcie na nogach i poczucie się dobrze we własnej skórze. A także pogłębienie relacji i bliskości, lepsze rozeznanie się tym, co jest dla nas w życiu najważniejsze i stanięcie za tym. Naprawdę działa – przetestowany w 100% na moim życiu, które bez dwóch zdań odmienił na lepsze. Ukończyło go już setki kobiet. Pracujesz w dowolnym tempie, wybierając najbardziej w danym momencie aktualny dla Ciebie moduł tematyczny: Gdybym dorosła …jak zbudować swoją osobistą moc, Gdybym dorosła …w związku i w relacjach, Gdybym dorosła …ciało i seksualność, Gdybym dorosła …w rodzicielstwie, Gdybym dorosła …w pracy, Gdybym dorosła …w świecie. Zobacz więcej

Kurs online „Większe Życie”. Mój ulubiony projekt rozwojowy – składający się z 25 transformujących pytań, dzięki którym możesz nadać swojemu życiu sens, w pełni wykorzystać swój potencjał, talenty i zasoby oraz zrealizować marzenia. Każdemu pytaniu towarzyszy refleksja, praktyka główna i kilka praktyk dodatkowych. Zostań swoim własnym coachem i kształtuj swoje życie! Zobacz więcej

Ambasadorzy Empatii – od wielu lat hit online Dojrzewalni. Dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wspierania innych i wzbogacania ich życia oraz chcą być zmianą, której życzą światu. Warto postawić na empatię, aby w relacjach odczuwać więcej miłości, bliskości, intymności, głębi oraz poczucia bycia zrozumianym i wysłuchanym, wziętym pod uwagę; aby doświadczyć innego punktu widzenia bez rezygnowania ze swojego; budować zrozumienie, szacunek i chęć współpracy, zamiast nieporozumień i konfliktów. 28 tematów krok za krokiem pogłębiających Twoje umiejętności komunikacyjne. Empatii naprawdę można się nauczyć! Zobacz więcej

Trzymajcie kciuki!

Ewa

Komentarze 2 do “Napisałabym książkę”

  1. Dominika 27 października, 2015 @ 8:32 pm #

    Trzymam kciuki! Gdybym ja dorosła to bym nigdy nie czekała aż będę gotowa.
    Do dzieła 🙂

  2. Errata 27 października, 2015 @ 9:28 pm #

    To ma sens.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: